Engineered Fiber Selection®

Pamuk Verilerinin Engineered Fiber Selection® Sistemi ile Yönetimi

 

Engineered Fiber Selection® (EFS®) Sistemi

 

Pamuk tüketicileri, üreticileri ve fabrikaları, 1982’den beri Cotton Incorporated’ın yüksek hacimli alet (HVI®) veri yönetim aracı olan Engineered Fiber Selection® (EFS®) sisteminden yararlanmaktadır.

 

EFS® sistem yazılım paketi, balya presinden çıkıp ipliğe dönüştürülene kadar pamuğun üretim süreci boyunca karlılığını artırmak için tasarlanmış bir pamuk lojistik, değerlendirme ve optimizasyon paketidir.

 

ABD Tarım Bakanlığı HVI verilerinin kullanılması işletmelerin, tüccarların ve üreticilerin/çırçırcıların stratejik iş kararları almasını sağlar.

 

Engineered Fiber Selection® (EFS®) hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

HVI®, Uster’in ticari markasıdır.

 


 

EFS® Sistem Yazılımları

 

ABD’de endüstri lideri pamuk çırçırcıları ve tüccarlar ile dünya çapındaki iplik fabrikaları, EFS® sistem yazılımının avantajlarından faydalanmaktadır. Doğru pamuğu doğru zamanda doğru yere koymak için yazılımın üç bileşenini kullanırlar.

 

EFS® sistem paketi, EFS®-USCROP™, Cotton Communicator™ ve amiral gemisi işletme yönetim ürünü MILLNet™‘ten oluşur.

 

Lisans sahipleri, işletmeleri için ciddi faydalar elde ederler:

 

 

Kumaş Üreticileri

 

İplik Kalitesinde Daha Sağlam Tutarlılık

 

HVI özelliklerinin kontrolü, EFS® lisans sahiplerinin kumaş üreticilerinin gereksinimlerini daha kolay karşılamalarını sağlar.

 

Varyasyona bağlı mukavemetteki iyileşme sonucunda daha mukavim iplik, daha güçlü bir kumaş ve dokumada potansiyel olarak daha az kopuş sağlayabilir.

 

Daha az sıklıkta iplik lot değişimi, örme işlemlerine fayda sağlar.

 

 

Boya ve Terbiye İşlemleri

 

Düzgün Kontrol Süreci

 

Üniform mikroner değeri, düzgün bir boyama işlemi için oldukça önemlidir ve daha az lot varyasyonu ile sonuçlanır.

 

Mikroner ve artı B varyasyonuna bağlı ton farkı, beyazlık ve abraj kontrolü.

 

 

Konfeksiyon Üreticileri ve Perakendeciler

 

Çevre Verimliliği ve İzlenebilirlik

 

Kumaş ve boyadaki iyileştirmeler giysilerde daha iyi bir kalite ve kesim kayıplarında azalma sağlar.

 

Çevresel sorumluluk. EFS® yazılımı, nakliye ve lojistikte potansiyel bir düşüş, daha az kumaş hatası (veya 2. kalite), genel üretim verimliliği iyileşmeleri ve izlenebilirlik seçenekleri sunar.

 


 

MILLNet™️ Yazılımı

 

MILLNet™️ yazılımı, kullanıcıların doğru son ürün için doğru pamuğu seçmelerine olanak sağlayarak pamuğun elyaf özelliklerinin karlı bir şekilde kontrol edilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda, en düşük ham madde maliyetiyle özellikleri eşleştirerek, gereğinden az veya fazla iplik üretim proseslerini önler. MILLNet tüm dünyada endüstri lideri pamuk fabrikalarında pamuğun maksimum değerinde ipliğe dönüştürülmesi için kullanıldığından, bir balya yönetim yazılımı olarak endüstriyel bir standarttır.

 

MILLNet, işletme personelinin HVI özelliklerini kontrol ederek harman varyasyonunu en aza indiren üniform harmanlar oluşturmasına imkan verir, balya lojistiği ve sözleşme yönetimi için adım adım Standart İşletim Prosedürleri sağlar ve pamuğun yönetimi ve işletmede çalışılmasında tahmin gereksinimlerini ve zaman harcayan hesaplamaları ortadan kaldırır.

 

MILLNet™️ hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

Genel direktörler, pamuk alıcıları, kalite kontrol ve/veya iplik müdürleri, depo yöneticileri, bilgi işlem ve/veya muhasebe yöneticileri MILLNet’ten yararlanır.

 

Bu program, aşağıdaki yönetim araçları ve raporlama özelliklerine sahiptir:

 

 • Genel Müdürlere işletme operasyonlarının genel bir görüntüsünü sunar
 • Pamuk alıcılarına yardımcı olan araçlar sunar
  • Satın alma gereksinimlerini optimize eder
  • Neye sahip olduğunuzu bilirsiniz
  • Neye ihtiyacınız olduğunu bilirsiniz
  • Reçeteleri sözleşme şartlarıyla karşılaştırır
 • Kalite Kontrol ve/veya İplik Müdürlerine kalitenin değerlendirilmesi ve izlenmesi için çeşitli analitik araçlar sağlar
 • İşletmenin lojistiğini düzene sokmak için Depo Yöneticilerine Envanter raporları sunar
 • BT ve/veya Muhasebe Yöneticileri için çeşitli maliyet ve tüketim raporları sağlar

 


 

USCROP™ Yazılımı

 

USCROP™ yazılımı, alıcılara aşağıdaki soruların cevaplarıyla ilgili yardımcı olur:

 

 • Yeni mahsul neye benziyor?
 • Özel pamuk kalitesi aralığı nerede yoğunlaşıyor?
 • Hasat yılları karşılaştırmaları nasıl?

 

Veri tabanında arama yapmak basittir. Kullanıcılar üç kolay adımı izleyerek aramaları filtreler:

 

 1. Eyalet veya tasnif ofisine göre filtreleyin
 2. Tarih ve özellik filtrelerini seçin
 3. Bir rapor seçin ve ‘verileri işle’ye tıklayın

 

USCROP™ hakkında daha fazla bilgi edinin.

 


 

Cotton Communicator™ Yazılımı

 

Cotton Communicator™ yazılımı, pamuk tüccarları/kooperatiflerin üreticiler ile EDI (Elektronik Veri Değişimi) üzerinden veri paylaşmasını, pamuk alıcıları ve satıcıları arasında elyaf kalitesi hakkındaki HVI bilgilerinin alışverişini sağlar. Yazılım paketindeki bu ürün ücretsizdir.

 

 


 

Ek Yararlar

 

Yukarıda listelenen tüm lisanslama avantajlarına ek olarak, EFS sistem lisans sahipleri, son ürünlerinin çevrim içi EFS Elyaf/İplik Tedarik dizininde tanıtılmasının avantajlarından yararlanır. Yazılımı kullanmak ve tüm bu avantajlardan yararlanmak üzere bir EFS ortağı olmak için bizimle iletişime geçin.

 

Gildan Yarns, LLC’de Pamuk Kalite Müdürü olan Johnny Mauney, “EFS, tesislerimize girmekte olan pamuğun özelliklerini ve bu malzemeleri en iyi ürünü elde etmek için nasıl daha iyi kullanabileceğimizi yorumlamamıza yardımcı olmada kritik öneme sahiptir.”

 


 

İletişim

 

EFS sistemi yazılımı ürün ailesinin lisansını satın almak hakkında daha fazla bilgi için efssystem@cottoninc.com adresine e-posta gönderin veya + (919) 678-2508 numaralı telefonu arayın.

CottonWorksTM, tekstil endüstrisi çalışanlarına, olağanüstü pamuk ürünleri üretmek için bilmeleri gereken her şeyi sunan kapsamlı bir kaynaktır. Görevimiz, sizi en son endüstri trendleri ve gelişmelerle ilgili bilgilendirmek üzere eksiksiz bir tekstil eğitimi sunmaktır. Ücretsiz bir hesapla tüm CottonWorksTMkaynaklarımıza erişebilirsiniz.

 

 

Pamuk Elyaf Bilimi Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin