Pamuklu Ev Tekstilleri

Pamuk–Evdeki Bütün Konforu Sunar

 

Konforlu yaşam alanı tasarlamaya gelindiğinde, araştırmalar bize tüketicilerin pamuğu sevdiğini söylüyor. Sonuçta pamuk yumuşak, doğal, nefes alabilir ve hipoalerjeniktir – tüketicilerinizin evleri için isteyebileceği her şeye sahiptir. Emici havlular, hacimli battaniyeler, serin çarşaflar. Temizlemesi kolay kumaşlar. Nevresim ve yatak tekstillerinden döşemelik kumaşlara, perdelerde ve çok daha fazlasında – pamuklu tekstillerde rahatlatan ve keyiflendiren bir şeyler var.

 

Bu yüzden pamuk, ABD tüketici pazarında ev tekstil ürünleri için tercih edilen bir numaralı elyaf olmaya devam ediyor.1 Pamuktan imal edilen ürünler tüketicilerin rahat ve dayanıklı aynı zamanda doğal ürünler aldıklarının teminatıdır.

 

Kalitesi ile bilinmesinin yanı sıra, pamuk en doğal hali ile en üst performansı sunar – daha da ötesinde en konforlu ev tekstilleri için daha iyi emilim, ısı yönetimi, soğutma, nefes alma, ve nem yönetimi gibi teknolojiler ile geliştirilebilir.

woman sleeping on cotton bedding

 

Tüketicilerin Pamuk Hakkındaki Algıları

Supply Chain Insights İndirin: ABD Pazarında Ev Tekstilleri | Global Pazarda Ev Tekstilleri

 

73% say 100% cotton is important when shopping for home textiles.

 

Tüketicilerin %73’ü ev tekstilleri için alışveriş yaparken %100 pamuk önemli diyor.1

• 75% agree that better quality products are made from natural fibers like cotton.

 

Tüketicilerin 75%’i daha kaliteli ürünlerin pamuk gibi doğal liflerden üretildiğine katılıyor.2

91% believe cotton is the safest fiber for the environment.

 

Tüketicilerin %91’i pamuğun çevre için en güvenli elyaf olduğuna inanıyor.2

 

Pamuğun Avantajı: Ev Modasında Tüketicilerin İstediğini Sunmak

 

making a bed with cotton sheets

Doğal

Pamuk doğrudan bitkiden elde edilir – bu da pamuğu hassas ciltler için eşsiz bir seçenek yapar.3

 

Yumuşak

Pamuk doğası gereği yumuşaktır ve ev tekstilleri için tüketicilerin önde gelen tercihidir.

 

Nefes Alabilir

Yapısal olarak pamuklu ürünlerde boşluklar bulunur ve buradan hava ve nem taşınarak çarşaf ve nevresimlerde en üst konforu sunar.

 

Emici

Pamuk nemi hızla emerek havlu ve diğer ev ürünlerinde daha iyi performans sunar.

 

Sürdürülebilir

Biyolojik olarak bozunabilir,1 döngüsel, ve geri dönüştürülebilir,2 olan pamuk tekstiller için çevreye duyarlı seçenek olabilir.

Pamuk ile Rahatça Dinlenin

 

Uyku sağlığı tüketiciler arasında oldukça popüler bir konu – bu da müşterilerinizin gece uykusunun önemine dair daha da bilinçlendiklerini gösteriyor. Araştırmalar pamuğun derin ve yenileyici bir uyku için ideal elyaf olduğunu ortaya koyuyor6 – ve bu da fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlık için oldukça önemli. Pamuğun doğal olarak barındırdığı özellikler olan yumuşaklığı, nefes alabilir olması ve ısı düzenlemesi onu keyifli ve konforlu yatak tekstilleri için en iyi seçenek yapıyor.

 

Müşterileriniz pamuklu çarşaflar seçerken hangi kritik faktörler rol oynuyor? Retailer Resource: A Buying Guide for Cotton Sheets dosyamızı indiriny.

Cover of Sheets Buying Guide

 

 

Thermoregulation icon

 

Breathable Icon

 

Hypoallergenic Icon

 

Odor Resistant Icon

Doğal olarak ısıyı düzenler. Vücut ısısı, konforlu giysi ve yatak tekstilleri derin uyku arayışında önemlidir. Kontrollü laboratuvar çalışmaları pamuğun sizi uyuma sırasında serin tuttuğunu ve uykuya geçildiğinde de düşen vücut ısısını koruduğunu göstermekte. Çalışmada pamuk üstünde uyuyanlarda diğer liflere göre derin uykuya işaret eden en düşük beyin aktivitesi ve vücut ısısında daha az dalgalanma saptandı.6

 

Pamuklu Yatak Tekstilleri için Geliştirilmiş Performans Seçenekleri

Isı düzenleme veya gece terlemesi ile mücadele eden tüketiciler için en iyi seçenekler.

 

TransDRY® Teknolojisi

Dokuma ve örme nevresimler için TransDRY® teknolojisi ile nemi uzaklaştırmak, daha hızlı kuruma ve daha fazla konfor mümkün. Teknoloji, nemin hareket etmesini ve yayılmasını sağlayan, işlemden geçen ipliklerin ardışık şekilde yerleştirildiği bir iplik uygulamasıdır.

 

WICKING WINDOWS™ Teknolojisi

WICKING WINDOWS™ teknolojisi ile nemi vücuttan uzaklaştırın. Dokuma veya örme kumaşların arka yüzüne baskı olarak uygulanan teknoloji, daha hızlı kuruma sağlar ve genel olarak konforu artırır.

 

Doğal Olarak Nefes Alabilir. Pamuğun doğal nefes alabilirliği, nemin kumaştan kolayca geçerek cilt yüzeyinde ideal bir mikro-iklime yol açması anlamına gelir. Pamuk, ciltteki fazla ısıyı dış ortama aktarabilmesi nedeniyle doğal olarak termal rahatsızlığı azaltır.6 Bu, pamuklu yatakların vücudun neminin hızlı ve rahat bir şekilde buharlaşmasına yardımcı olabileceği anlamına gelir.

 

Doğal olarak Hipoalerjenik. Doğal olarak yumuşak, hipoalerjenik bir elyaf,3 olan pamuk, cilt hassasiyeti veya alerjisi olanlar için dermatologlar tarafından yaygın olarak tavsiye edilir. Pamuğun yumuşak, yatıştırıcı dokusu, kendinizi benzersiz bir rahatlıkla sarmak istediğinizde ideal malzemedir.

 

Doğal olarak Kokuya Dayanıklı. Pamuk lifleri yıkama sırasında vücut kokularını serbest bırakarak kumaşların taze kokmasına neden olur. Diğer yandan polyester, koku molekülleri ile bağlandığından kötü bir kokuya yol açar ve bu durumu kontrol etmek için genellikle antibakteriyel teknoloji gerektirir.7

 

cotton bedding

Pamuğun Sürüdürülebilirliği

 

Cotton Incorporated, sürdürülebilirliği ve çevresel sorumluluğu teşvik etmeye kararlıdır. %100 doğal elyaf seçeneği olarak pamuğu seçmek, makroplastik ve mikroplastik kirliliği gibi artan çevre sorunlarıyla mücadeleye yardımcı olabili. Pamuk endüstrisi büyük adımlar attı ve sera gazı emisyonlarının azaltılmasını, daha iyi arazi kullanım verimliliğini ve pamuk üretiminde su ve enerji kullanımının azalmasını teşvik etmeye devam ediyor.

 

Cotton plant in field

Biyolojik olarak parçalanabilir ve geri dönüştürülebilir. Pamuk, su ve toprak ortamlarında hızla biyolojik olarak parçalanır, besinlere bozunup çevreye geri verir. Aslında, pamuk, deniz ortamlarında polyesterden %97 daha hızlı parçalanır ve mikro elyaf kirliliği sorununa potansiyel bir çözümdür.4 Ek olarak, pamuk %99,9 saf bitki selülozundan ibarettir. Doğal bir elyaf olarak, pamuklu tekstiller ilk kullanımlarının sonuna geldikten sonra aşağıdakiler gibi birçok farklı kullanım için geri dönüştürülebilir:

 

  • Yastık dolguları, şilteler ve yorganlar
  • Ev, otomobil, soğutucu yalıtımı olarak ve nakliye malzemeleri
  • Üstübü, paspas ve diğer ikincil pazarlar

 

Azaltılmış Etki. Amerikalı pamuk üreticileri, çevre üzerindeki etkilerini azaltmada son 30 yılda büyük ilerleme kaydetti. Dahası, hedefler belirleyerek ve ve gelecekteki ilerlemeyi kıyaslamak için araçlar oluşturarak bu çabayı sürdürme sözü verdiler. ABD’li yetiştiriciler, böcek ilacı uygulamalarını %50 azalttı, sulama uygulamalarını %45 azalttı ve daha fazla arazi kullanmadan elyaf üretimini artırdı.8 ABD’li yetiştiriciler tarafından kullanılan en iyi uygulamalar, farkındalığı artırmak ve sürekli iyileştirmeyi kolaylaştırmak için dünya çapındaki tüm pamuk çiftçileri ile paylaşılıyor.

 

İzlenebilir Tedarik Zinciri. Amerika’da yetiştirilen pamuk, tekstil fabrikasından çırçıra kadar hem izlenebilir hem de şeffaftır. Tedarik zincirindeki bu şeffaflık, şirketlerin hammaddelerinin nerede üretildiğini ve onu üretmek için kullanılan sürdürülebilirlik uygulamalarını bilmelerini sağlar.

Pazarlama Avantajı – The Seal of Cotton Trademark

Supply Chain Insights: Seal of Cotton indir

 

92% of consumers say the Seal of Cotton helps them identify cotton products

 

Tüketicilerin %92’si Seal of Cotton’un pamuklu ürünleri belirlemelerine yardımcı olduğunu söylüyor.9

80% or more consumers trust that products with the Seal of Cotton will be soft, comfortable, and natural

 

Tüketicilerin% 80’i veya daha fazlası, Seal of Cotton içeren ürünlerin yumuşak, rahat ve doğal olacağına inanıyor.9

 

Seal of Cotton

Ev tekstili söz konusu olduğunda, tüketiciler elyaf seçimleri konusunda daha bilinçlidir ve elyaf içeriği bilgisi için etiketi kontrol etme olasılıkları daha yüksektir.1 Seal of Cotton markası ile ev tekstili ürünlerinizin %100 pamuk olduğunu görmelerini kolaylaştırın.

 

Cotton Incorporated, size %100 pamuklu ev tekstil ürünlerinizin markasını lisanslayarak Seal of Cotton markası ile gelen pazarlama gücü, güvenilirlik ve görünürlüğünden yararlanma fırsatı sunmaktan mutluluk duyar. Daha fazla bilgi için, Cotton Incorporated temsilciniz ile iletişime geçin.

İlham Veren Ev Modası

 

Pamuğun doğal yumuşaklığı ve dayanıklılığı onu ev tekstili için mükemmel bir seçim yapar – ancak tüketicilerin seçimlerini genellikle en son trendlere göre yaptığını biliyoruz.

 

Modaya uygun mutfak ve banyo tekstillerinden, rahat yatak odası ve yaşam alanları için en güzel tekstil ürünlerine kadar – ev tekstili pazarı için özel olarak tasarlanmış ve derlenmiş koleksiyonumuzla size ilham vermek için buradayız. Kapsül koleksiyon olarak, yeni iplikleri, ilginç dokuma veya örme kumaş yapılarını ve benzersiz boya ve terbiye tekniklerini bir araya getirerek ilham verici kumaş fikirlerinden oluşan our home collection, ev modası dünyası için pamuğun sınırsız olanaklarını göstermektedir.

 

Cotton Incorporated, bu pamuk fikirlerini kendi küresel üreticileriniz ile hayata geçirmenize yardımcı olmak için tüm teknik özellikler ile birlikte renk bilgilerini sağlayabilir. Trend analistlerinden oluşan ekibimiz, pamuklu ev modasındaki en son trendler hakkında kendi araştırmanızda size yardımcı olmaya hazırdır.

 

Kumaş fikirlerine veya teknik desteğe ihtiyacınız olduğunda, Cotton Incorporated, ev tekstilindeki pamuk ile ilgili kaynağınız olarak hizmet etmek için burada.

 

collection of cotton home fabrics

1. Cotton Incorporated’ın 2020 Ev Tekstili Tüketici Anketi.
2. Cotton Incorporated’ın 2020 Lifestyle Monitor ™ Anketi.
3. Mekanik Olarak Temizlenmiş ve Arındırılmış Pamuğun İnsan Cildi Üzerindeki Tahriş Edici ve Hassaslaştırıcı Eğilimlerinin Belirlenmesine ilişkin Cotton Incorporated 2019 klinik deneyleri.
4. Cotton Incorporated ve North Carolina Eyalet Üniversitesi, Biyobozunurluk Araştırması (2019); araştırma 20+ günde tamamlandı.
5. Pamuk ürünleri yalnızca uygun geri dönüşüm tesislerine sahip işletmelerde geri dönüştürülebilir.
6. Konfor Testi Araştırması, Nisan 2014. AAT Araştırması.
7. McQueen, Dr. Rachel et al. McQueen, Doktor Rachel. Pamuklu Kumaşlarda Vücut Kokusunun Tutulması ve Oluşumu: Saha Denemesi. Alberta’nın U’su, 2012.
8. Field to Market: The Alliance for Sustainable Agriculture, 2016.
9. Cotton Incorporated’ın 2020 Seal of Cotton araştırması.