Dijital Ürün Geliştirme

Dijital Ürün Geliştirmede Pamuk

Pamuk, pekçok moda ve tekstil ürününün hayati bir parçasıdır. Bu nedenle kullanılan popüler 3B giysi tasarım araçlarında doğru, güvenilir pamuklu kumaşlarla çalışabilmek önemlidir.

 

CottonWorks™ burada devreye giriyor. Ücretsiz endüstri kaynağı olarak, tasarımcılara ve ürün gruplarına ilham vermek ve/veya doğrudan uygulama için sürekli olarak yeni pamuklu kumaş verileri sunuyoruz. Cotton Incorporated’ın FABRICAST™ koleksiyonundaki yeni geliştirmeleri, pamuklu ve pamuk açısından zengin kumaşlar olarak, hem dijital hem de fiziksel şekilde üretiyoruz.

 

Kayıtlı kullanıcılar dijital kumaşı indirebilir ve kumaş özelliklerine de ulaşabilir; bu da tasarımınıza ve aldığınız ilhama göre istediğiniz pamuklu kumaşı üretmenin bir yolu. Doğrudan 3B yazılımda çalışanlar için dijital kumaşlarımız en doğru temsili elde etmek için hem CLO hem de Browzwear fiziksel test kitlerinde ayrı ayrı ölçülür.

 

Başlamaya hazır mısın? FABRICAST™ dijital kumaşları keşfedin.

 


 

CottonWorks™’ten Dijital Kumaşları İndirin

Cotton Incorporated’ın FABRICAST™ kütüphanesinde indirilebilecek 350’den fazla dijital kumaş bulunuyor.

 

Nasıl Erişilir ve İndirilir 

Dijital Giysi Render vs. Gerçek Giysiler

 


 

Dijital kumaş nedir?

Dijital kumaş, Browzwear veya CLO3D gibi bir 3B tasarım ortamında kullanılabilen fiziksel bir kumaşın temsilidir.

 

Bazen dijital ikizler olarak adlandırılan dijital kumaşlar, gerçek hayattaki eşlerinin görsel ve fiziksel özelliklerini yansıtmalıdır; aynı döküm, ağırlık ve dokuya sahip olmalı, ışık altında ve hareket halinde aynı şekilde davranmalıdır.

 

Bunu yapmak için dijital malzemeler iki bileşenden oluşur: fizik ve doku.

 

Fizik

 

 

Genellikle fizik olarak adlandırılan, kumaşın fiziksel özelliklerini tanımlayan bir dizi ölçümdür. Bunlar tescilli test kitleri kullanılarak alınır veya 3B tasarım yazılımında ön ayarlar olarak sunulur.

Doku

 

 

Genellikle dijital ürün oluşturmada (DPC) doku olarak adlandırılan, kumaş yüzeyinin bir dizi görüntüsüdür. Bu genellikle fiziksel yapının yüksek kalitede taranmasından elde edilir.


 

Dijital kumaşlar neden önemlidir?

Dijital kumaşlar moda endüstrisine birçok avantaj sunmakta. Dijital ürün oluşturma iş akışlarının bir parçası olarak, dijital kumaşlar, tasarımcıların yeni stilleri geleneksel fiziksel örneklemenin izin verdiğinden çok daha hızlı şekilde yinelemesine ve görselleştirmesine olanak tanır. Teknoloji tasarımcıları ve modelistler, daha fiziksel bir prototip yapılmadan önce, giysilerin 3 boyutlu fittingi için doğru fizik ölçümlerine güvenirler.

 

Bu, birçok şirketin fiziksel örneklemeyi büyük ölçüde azaltmasına, böylece atıkları ve üretim süresini düşürmesine ve giysi numunelerinin üretim, nakliye ve depolanmasıyla ilgili kaynakları korumasına olanak sağlamıştır.


 

Tasarım Sürecinin Ötesinde

Dijital prototipler yapıldıktan sonra, satış sunumlarından tüketici pazarlamasına kadar tasarım sürecinin ötesinde başka amaçlar için de kullanılabilirler.

 

 


 

Artırılmış Gerçeklikte (AR) Dijital Yapıları Görüntüleyin

Dijital kumaş kütüphanesi, akıllı telefon kullanarak kumaşın 3B modelini fiziksel alanınıza yerleştiren artırılmış gerçeklikte (AR) kumaşları görüntülemenize imkan sunar.

 

Nasıl kullanılır

  • AR özelliklerine sahip bir FABRICAST™ kumaşı seçin
  • Resmin altındaki 3B simgesini seçin
  • “AR’da Görüntüle”yi tıklayın
  • Akıllı telefonunuzla QR kodunu tarayın
  • Kamerayı yerdeki boş bir noktaya doğrultun


 

 

Dijital Koleksiyonu Keşfedin

Dijital koleksiyonu hemen keşfetmeye başlamak için oturum açın veya ücretsiz CottonWorks™ hesabınızı oluşturun.

 


 

Dijital Kumaşlar 101

Dijital kumaşların temelleri, neden önemli oldukları ve nasıl oluşturuldukları konularına giriş yapın. Bu web seminerinde, dijital kumaşların ve dijital ürün oluşturmanın avantajlarını ve bunları uygulamaya nasıl başlayabileceğinizi keşfediyoruz.

 

Konuşmacı

Katherine Absher, Cotton Incorporated Moda ve Dijital Tasarım Pazarlama Müdürü