PUREPRESS™ Teknolojisi

ŞIK GÖRÜNÜN, İYİ HİSSEDİN.

 

Halihazırda önemli bir sunum gibi bir derdiniz varken, bir de buruşuk kıyafetleriniz için endişelenmeyin. PUREPRESS™ pamuk teknolojisi, sizi ve giysilerinizi endişeden uzak tutan, aynı zamanda mukavemet kaybını azaltan ve aşınmaya karşı koruyan, dayanıklı bir ütü finişidir. İster bir iş toplantısı için seyahat ediyor, ister ofise giderken sıkışık trafikte bekliyor, ister birbiri ardına girdiğiniz toplantıların canına okuyor olun; en sevdiğiniz pamuklu kıyafetlerin iyi görünmesini sağlayan temiz bir finiş seçmek size iyi gelecek.

 


 

DAHA İYİ BURUŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ.

 

Kumaşlar, buruşma direncini artırmak için çapraz bağlanan reçineler ile işleme tabi tutulur. Çapraz bağlama, kumaşların pürüzsüz görünmesine, formlarını korumasına, çekme ve tüylenmenin azalmasına yardımcı olur. Genellikle buruşmazlık aprelerinde kullanılan çapraz bağlama reçineleri, tekstil sektöründeki birçok perakendeci ve üretici tarafından mercek altına alınan bir bileşik olan, kalıntı miktarda da olsa, formaldehit içerir. Standart bir emdirme, kurutma ve fiksaj kumaş uygulama prosesiyle uygulanan PUREPRESS™ pamuk teknolojisi, buruşma ve aşınmaya karşı direnç sağlar ve formaldehit içermez. Cotton Incorporated tarafından geliştirilen PUREPRESS™ teknolojisi, kolay bakım ve uzun süreli performansın benzersiz bir kombinasyonudur.

 

  • Formaldehitteki yan ürün etkilerini, performanstan ödün vermeden giderir.
  • Geleneksel kalıcı ütü reçine finişlere kıyasla geliştirilmiş kopma, yırtılma mukavemetleri ve aşınma dayanımı
  • Minimum sararma, renk değişimi ve koku
  • Geleneksel reçineler ile kıyaslanabilir yüzey düzgünlüğü dereceleriyle sonuçlanabilir

 


 

TÜKETİCİLER NE DİYOR?1,2

 

  • Tüketicilerin %77’si, kaliteli giysilerin tıpkı pamuk gibi tamamen doğal liflerden yapıldığına katılıyor
  • %67’si, performans özelliklerinin kıyafet satın alma kararlarında önemli olduğunu söylüyor
  • %56’sı, buruşmazlık özelliği olan giysilere daha fazla ödemeye oldukça veya bir miktar niyetli olduğunu söylüyor

 


 

KOLAY BAKIM PERFORMANSI.

Standart çapraz bağlanan reçineler lifleri zayıflatır ve giysileri aşınmaya karşı daha savunmasız hale getirir. PUREPRESS™ pamuk teknolojisi giysilerinizin sadece mükemmel görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha uzun süre yeni kalmasını sağlar. Geleneksel kalıcı ütü apreler ile karşılaştırıldığında, hem gömleklik hem de alt giyim gruplarındaki kumaşlarda yırtılma mukavemeti, kopma mukavemeti ve aşınma dayanımının tamamı PUREPRESS™ teknolojisi ile iyileştirilmiştir.

 


 

NEDEN FORMALDEHİT İÇERMEYEN ÜRÜNLER?

 

Formaldehit, koruyucu ve anti-bakteriyel özellikleri ile bilinir. Düşük seviyelerdeki formaldehit toplum için bir sağlık problemi olarak kabul edilmezken, yüksek formaldehit seviyeleriyle ilgili mesleki maruziyet çalışmaları sonucu, ABD ve uluslararası sağlık kuruluşları formaldehiti bilinen bir kanserojen olarak sınıflandırdı.3

 

ABD’de giysilerde formaldehit kullanımını sınırlayan bir düzenleme yoktur. Bazı ülkeler formaldehit kullanımını ürün tipine ve kullanıcının yaşına bağlı olarak kısıtlamaktadır. Bu ülkelerde, direk olarak cilt üzerine giyilen çocuk ve yetişkin kıyafetlerinde izin verilen formaldehit seviyesi, standart test yöntemlerinden birinde milyonda 75 birim (PPM) veya daha azdır. “Formaldehit içermeyen” olarak değerlendirilebilmek için test, 16 veya daha az bir seviyede ppm göstermelidir; bu, evinizde, ofisinizde veya etrafınızda bulunan normal miktardır.4,5

 

Kalıcı performansı ve daha güvenli kimyasal içeriği ile PUREPRESS™ pamuk teknolojisi, size kendinizi iyi hissettirecek bir finiştir.

 


 

KÜRESEL ERİŞİLEBİLİRLİK.

 

Bu teknolojiyi uygulayan onaylı tedarikçiler şu anda Bangladeş, Peru ve Tayland’da bulunmaktadır. Bu pamuk teknolojisinin tedarik zincirinizde kendine nasıl bir yer bulabileceğini ve pamuklu ürünlerinizi nasıl geliştirebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için müşteri temsilciniz ile iletişime geçebilirsiniz.

 


 

TEDARİKÇİLER

PUREPRESS™ tekonolojisi önde gelen markalar tarafından kullanılmakta olup dünya çapındaki lider üreticiler tarafından ticari olarak sunulmaktadır. Hazır giyim ürün gruplarınıza PUREPRESS™ tekonolojisini dahil etmek için bu üreticilerden biri ile iletişime geçebilirsiniz.

 


[1] Cotton Incorporated’s Lifestyle Monitor™ Survey
[2] CCI & Cotton Incorporated 2016 Activewear Study
[3] Center for Disease Control & Prevention Website: “What You Should Know About Formaldehyde”
[4] American Apparel & Footwear Association Website: ”AAFA Restricted Substance List”
[5] U.S. Consumer Product Safety Commission Website: “An Update on Formaldehyde” Technical Report