TOUGH COTTON™ Teknolojisi

PAMUK SİZİ GÜÇLÜ KILAR.

 

Tüketiciler pamuğun kalitesi ve dayanıklılığını zaten biliyorlar. Bu yeni bir şey değil. Artık pamuğun uzun süreli rahatlığı daha da iyi. Pamuk, en büyük zorluklara bile dayanabilir – oyun parkında düşmelere, parkur tırmanışlarına ve baskı kuran satış çabalarına. TOUGH COTTON™ teknolojisi, giysinin ömrü boyunca size daha fazla dayanıklılık, üstün aşınma ve buruşma dayanımı sağlar. Öyleyse, hadi GÜÇLÜ OL. Biraz aşınma ve yıpranmadan korkmuyoruz.


 

YILLARA MEYDAN OKUMASI İÇİN YAPILDI.

 

TOUGH COTTON™ Teknolojisi Nedir?

Günlük kullanım ve evde yıkama kumaşları aşındırabilir ve pamuk liflerinin yüzeye çıkmasına neden olur, kumaşı zayıflatır ve görünümün solmasına yol açar. TOUGH COTTON™ teknolojisi ile düşük performans konusunda endişelenmenize gerek yoktur. TOUGH COTTON™ teknolojisi uygulanan kumaşlar, aşınma direnci, mukavemet ve renk haslığı kombinasyonu şeklinde gelişmiş dayanım sunar.

 

TOUGH COTTON™ teknolojisi, uygulama türüne bağlı olarak, iş giysilerinden özel dikim kıyafetlere kadar çeşitli ürün kategorileri için tasarlanmıştır.

Ürün ne olursa olsun, TOUGH COTTON™ teknolojisi ile işlemden geçirilen kumaşlar giysinin ömrü boyunca dayanır.

 

 • Dış Giyim & Ceketler
 • Örgü & Dokuma Alt Gruplar
 • İş elbiseleri ve Üniformalar
 • Özel Dikim Giyim
 • Çocuk Giyimi
 • Denim
 • Kanvas Aksesuarlar
 • Yoga & Spor Giyim

 

Nasıl Çalışır

 

TOUGH COTTON™ teknolojisi, reçine ve reçine olmayan formüllerle esneklik sunar. Reçinesiz TOUGH COTTON™ teknolojisi, tuşe ve dikilebilirliği iyileştirirken üstün aşınma dayanımı, dayanıklılık ve mukavemet elde etmek için özel bir yumuşatıcı karışımı ve çapraz bağlayıcı kullanır.

 

Üstün kalıcı ütü özellikleri elde etmek için TOUGH COTTON™ teknolojisi, kumaş mukavemetini artırmak ve kopuşları önlemek için pamuk üzerinde esnek bağlar oluşturmak amacıyla reçineler ve katalizörlerin özel bir kombinasyonunu kullanır.

 

Her iki formül de kumaş veya giysi formunda uygulanabilir ve en iyi performansı sunan pamuklu giysiyi elde etmek için STORM COTTON™ teknolojisi gibi diğer performans finişleri ile birleştirilebilir.

 

 • TOUGH COTTON™ dokumalar ASTM D4966 standardına göre test edilir.
 • TOUGH COTTON™ örgüler, daha sert bir yüzeye karşı test etmek için yün yerine 3M™ TRIZACT™ aşındırıcı kullanarak değiştirilmiş ASTM D4966 standardına göre test edilir.

 

 

Tüketiciler Ne Diyor?

 

 • Ebeveynlerin %80‘i, çocuk kıyafetleri seçerken, dayanıklılık ve kalitenin önemli bir rol oynadığını düşünüyor
 • %58‘i “kaliteli”nin dayanıklılık veya uzun ömürlülük demek olduğuna, %23’ü iyi veya sağlam lifler ve malzemeler demek olduğuna ve %12’si kıyafetin iyi yapıldığı anlamına geldiğine inanıyor
 • %58‘i kalite ve (%49)dayanıklılığın giysi satın alma kararlarında çok önemli olduğunu söylüyor
 • %77‘si daha kaliteli giysilerin pamuk gibi tamamen doğal liflerden yapıldığını belirtiyor

Üstün Performans Sunan pamuk İçin Dayanıklı Teknoloji

 

 • Sağlamlılık, dayanıklılık ve aşınma dayanımını artırır
 • Kalıcı ütü seçeneği ile buruşmazlık dayanımını artırır
 • Pamuğun doğal rahatlığını ve nefes alabilirliğini korur
 • Örme ve dokuma kumaşlara uygulanabilir
 • Giysinin ömrünü uzatır

 

ÇETİN VE SAĞLAM DOKUMALAR.

İnce gabardinlerden ağır canvaslara, TOUGH COTTON™ teknolojisi dokuma kumaşlara ekstra bir koruma katmanı ekler. Dağda ya da iş yerinizde oluşabilecek delikler, yırtılmalar ve sökülmeler artık endişeleneceğiniz en son şeyler.

 

Dokumalar için TOUGH COTTON™ teknolojisi, işlem görmemiş pamuklu dokumalara kıyasla önemli ölçüde geliştirilmiş aşınma dayanımı sunar. Ve zaman içinde azalan üstün performans için de endişelenmeyin—TOUGH COTTON™ teknolojisi, giysinin ömrü boyunca sizi korur.

DOKUMALARDA İŞLEM GÖRMEMİŞ PAMUĞA GÖRE 8 KAT DAHA İYİ AŞINMA DAYANIMI


 

ÖRGÜLER İÇİN OYUNDA TEST EDİLDİ.

Endişeyi aklınızdan atın. TOUGH COTTON™ teknolojisi, örgülerin, ne yaparsanız yapın, daha güçlü ve daha uzun süre dayanmasını sağlar. TOUGH COTTON™ teknolojisi uygulanmış kıyafetler en zorlu oyun alanlarına, en zorlu engel parkurlarına ve bisikletten düşmelere dayanabilir. Ayrıca TOUGH COTTON™ teknolojisi sadece çocuklar için değil, aynı zamanda en zorlu yoga pozlarında da sizi koruyacak ve dengeleyecektir. TOUGH COTTON™ teknolojisi, gelişmiş aşınma dayanımı ile giysilerin daha uzun süre yeni gibi görünmesini sağlar, bu nedenle dizlerdeki veya dirseklerdeki delikler nedeniyle kıyafetlerinizi değiştirmenize gerek yoktur.

ÖRGÜLER İÇİN İŞLEM GÖRMEMİŞ PAMUĞA GÖRE 4 KAT DAHA İYİ AŞINMA DAYANIMI

 


 

KALICI ÜTÜ PERFORMANSI.

Standart kalıcı ütü reçine uygulamasına kıyasla yırtılma mukavemetinde %26 oranına kadar iyileşme

 

TOUGH COTTON™ teknolojisi, üst ve alt grup dokumalar için buruşmazlık sunmak adına dayanıklılık ve aşınma dayanımının ötesine geçer. Kumaşları hassas ve zayıf bir hale getirebilen geleneksel kalıcı ütü teknolojilerinin aksine, TOUGH COTTON™ teknolojisi, mukavemet kaybı yaşamadan konforu en üst düzeye çıkarmak için esnekliğini korur. Kalıcı ütü teknolojisi, giysinin ömrünü gerçekten uzatır ve jilet gibi görünmenizi sağlar.

 


 

ÇİFTE GÖREV.

Cotton Incorporated’ın çift teknoloji seçenekleri, üstün kalite ve koruma sağlayan en iyi performans aprelerimizin bir birleşimidir. TOUGH COTTON™ teknolojimiz üstün aşınma dayanımı, dayanıklılık ve mukavemet sağlar. TOUGH COTTON™ uygulaması, pamuğun emme kapasitesini azaltan ve kullanıcıyı serin ve kuru tutmak için nemi vücuttan uzaklaştıran ekstra nem yönetimi avantajları için TransDRY™ teknolojisi ile birleştirilebilir. Su tutmayan bir apre arıyorsanız, STORM COTTON™ teknolojisi, nemden koruma sağlayan ve uygulanmamış pamuğa göre daha hızlı kuruyan ek bir koruma katmanı elde etmek için TOUGH COTTON™ teknolojisi ile birleştirilebilir.

STORM COTTON™ ve TOUGH COTTON™ Teknolojileri

TransDRY™ ve TOUGH COTTON™ Teknolojileri

 

İLHAM ALIN.

Cotton Incorporated’ın lisanslı tedarikçilerinden TOUGH COTTON™ teknolojisine dair birkaç örneği burada bulabilirsiniz. Bunlar tedarik zinciriniz için geliştirilebilecek yapılara, tasarım ve kumaşlara sadece bir örnektir.


 

TEDARİKÇİLER.

TOUGH COTTON™ teknolojisi, büyük markalar tarafından benimsenmiştir ve dünyanın önde gelen üreticileri tarafından ticari olarak tedarik edilebilir. Aktif performans giyim ürün grubunuza TOUGH COTTON™ dahil etmek için bu tedarikçilerden biriyle iletişime geçin.


[1] Cotton Incorporated’s Lifestyle Monitor™ Survey