WICKING WINDOWS™ Teknolojisi

İDMANLARINIZA TAKILIN,

KIYAFETLERİNİZE DEĞİL.

 

Sizin kadar sıkı çalışan bir nem yönetimi finişi – üstelik hiç göstermeden. WICKING WINDOWS™ teknolojisi, pazardaki en güçlü rakibini altüst eden bir performansla nem yönetiminde yeni olanaklar getiriyor. Kuru, rahat ve ışıl ışıl görünürken zorlu bir antrenmandan mağazaya, hatta arkadaşlarınızla birlikte kahve içmeye gidin. Başka hangi teknoloji veya elyaf bunu size sunabilir? Bu yüzden endişeli terler dökmeyin – nemi idare etmek ve iyi görünmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.


 

WICKOW WINDOWS ™ Teknolojisi Nedir

 

WICKING WINDOWS™ teknolojisi, tenin üstündeki ıslak, doymuş kumaş hissini ortadan kaldırmaya yardımcı olan eşsiz bir nem yönetimi uygulamasıdır. Cotton Incorporated tarafından geliştirilen bu performans teknolojisi, nemin cildin üzerinden buharlaşabileceği kumaşın dış yüzeyine aktarımını sağlar – egzersiz sırasında, işlerde veya günün sizi götürdüğü yerde sizi daha serin, daha kuru ve daha rahat tutar. WICKING WINDOWS™ teknolojisi, “pencereler” üreten itici alanlar veya tüm yüzeyi kaplayan desenlerde baskı yapılarak uygulanır. Baskı deseni renksizdir ve yalnızca nem kumaşa temas ettiğinde görülebilir.

Sonsuz İmkanlar

 

WICKING WINDOWS™ teknolojisi, geniş bir performans yelpazesi için üç varyasyon sunar. Teknoloji, kumaşın içindeki tek bir baskı işlemiyle nemin giysinin dışına hareket etmesini sağlar. Çift baskı işlemi kullanarak, WICKING WINDOWS™ teknolojisi nem yönetimi ile birlikte ter-saklama özellikleri sunar. Son olarak, sıcaklık regülasyonu ve ilave soğutma özellikleri sağlamak için WICKING WINDOWS™ baskı patına bir faz değiştiren malzeme (PCM) dahil edilebilir. En iyi kısmı ise, tüm bu varyasyonların giysinin ömrünü uzatmasıdır. Bu çok yönlü nem yönetimi çözümü ile olanaklar ve faydalar sonsuzdur.

 


 

SIKI ÇALIŞ. TERLEMEK YOK.

WICKING WINDOWS™ teknolojisi kumaşın, cilde temas eden, iç tarafına basılır. Emici küçük “pencereler”, nemin hızlı bir şekilde buharlaşıp kuruduğu kumaşın dışına doğru nemi çekerken kullanıcı terlemeye başladığında, cilde değen basılı alanlar kuru kalır. Baskı deseni basit bir doku efekti veya işlevsel performansa daha fazla çeşitlilik katan stile sahip bir tasarım da olabilir.

Tüketicilerin %57’si spor kıyafetlerinin pamuk içeriğine zengin olmasını tercih ettiklerini söylüyor.¹

 

Cilde Yapışma kuvvetinde %50’ye kadar azalma.²

 

Kanıtlanmış Performans

 

Egzersiz sırasında, kumaşlar doymuş hale gelebilir ve cilde yapışabilir, tahrişe ve sürtünmeye neden olabilir. WICKING WINDOWS ™ teknolojisi, cilde temas eden ıslak kumaş miktarını en aza indirerek yapışma kuvveti miktarını büyük ölçüde azaltır. Cilde değen daha az ıslak kumaş, daha kuru ve daha rahat bir deneyim anlamına gelir.

 

Birçok sentetik kumaş, nemi vücuttan giysinin dış katmanına taşıdığını iddia eder, ancak çoğu kumaş yapısı içindeki suyu emmekten başka bir şey yapmaz. WICKING WINDOWS ™ teknolojisi ile işlenen kumaşlar, nemi birçok performans kumaşından daha iyi bir şekilde ciltten uzaklaştırma becerisine sahiptir ve işlenmemiş pamuk, pamuk karışımları ve sentetik kumaşlara göre önemli performans avantajları sergiler.

 

Pamuğu Tamamen Yeni Bir Seviyeye Taşıyan Nem Yönetim Performansı

 

  • Kumaşın Cilde Daha Az Yapışması
  • Nemi vücuttan uzaklaştırır
  • Kullanıcıyı daha serin ve kuru tutar
  • Kokulardan Yıkama ile Arınır
  • Ter izlerini gizler
  • Örme ve dokumaya uygulanabilir

WICKOW WINDOWS ™ Teknolojisi İle Nem Hareketi

 

 


 

TOPLU TEK-YÖN TAŞIMA ENDEKSİ.

 


 

SIKI ÇALIŞ. İYİ EĞLEN.

 

Ter Gizleme Teknolojisi

 

WICKING WINDOWS™ baskı uygulaması sadece nemin kumaştan uzaklaştırılmasına yardımcı olmakla kalmaz, cilde yapışmayı engelleyerek kuruma süresini de iyileştirir, fakat diğer taraftan da bu teknoloji egzersiz sırasında veya sonrasında ter izlerinin görünmesini önlemek için de uygulanabilir. Ter Gizleme Teknolojisi, teri ciltten alan ve istenmeyen ter izlerinin görünmesini engelleyen pamuk için çok işlevli bir yeniliktir. İkili uygulama işlemi, kumaşın iç kısmına yüksek performanslı bir emici finiş ve dış tarafına hava alabilir bir nem bariyeri baskı ile gerçekleştirir. Kumaşın içi, konforu artırmak ve kumaşın cilde yapışmasını azaltmak için nemi emer ve yayar, dış kısım ise ter izlerinin görünmesini önlemek için nefes alabilen bir bariyer oluşturur.

Tüketicilerin %92’si, çoğunlukla rahatlık nedeniyle egzersiz dışındaki amaçlar için spor kıyafetleri giydiklerini söylüyor.¹

 

Tüketicilerin %69’u kokuya karşı direnç arıyor

 

%68’i nem yönetimi arıyor

 

%63’ü aktif spor kıyafetleri için alışveriş yaparken ısı düzenlemesi talep ediyor¹

 


 

 


 

SIKI ÇALIŞ. SAKİNLİĞİNİ KORU.

 

 

WICKING WINDOWS ™ Teknolojisi + Soğutucu Faz Değiştiren Malzeme

 

WICKING WINDOWS™ teknolojisi, daha rahat bir egzersiz için kumaşın cilde yapışmasını azaltır ve nemi giysiden uzaklaştırarak nem yönetimi avantajları sağlar. Soğutan bir faz değiştiren malzeme (PCM) ile birlikte teknoloji sıcaklık artıkça ve egzersizler zorlaştıkça kullanıcıyı daha serin tutabilir.

 

Faz değiştiren malzeme, dış sıcaklık yükseldikçe vücut sıcaklığını düzenlemek için enerjiyi (ısıyı) emer. Mikrokapsüllü faz değiştiren malzeme, bu teknolojiyi WICKING WINDOWS™ baskı patı ile entegre etmeyi ve giysinin ömrünü uzatmayı kolaylaştırır. Benzersiz kombinasyon, kullanıcıyı daha sıcak ortamlarda serin tutar ve nem yönetimi avantajları da sağlar.

 

 

Yükseltilmiş Performans

 

Isı ve neme maruz kaldığında, WICKING WINDOWS™ + soğutucu faz değiştiren malzeme, bu uygulama sırasında kumaşı, işlem görmemiş bir pamuklu kumaştan, en az beş derece daha soğuk tutar. Termal görüntüleme testleri, işlem görmüş kumaşın sadece daha soğuk olmadığını, aynı zamanda en az rakip sentetik faz değiştiren kumaşlar kadar iyi veya daha iyi performans gösterdiğini ortaya koymuştur.

 


 

İLHAM ALIN.

Cotton Incorporated’ın lisanslı tedarikçilerinden WICKING WINDOWS™ teknolojisine dair birkaç örneği burada bulabilirsiniz. Bunlar tedarik zinciriniz için geliştirilebilecek yapılara, tasarım ve kumaşlara sadece bir örnektir.

 


 

TEDARİKÇİLER.

WICKING WINDOWS™ teknolojisi, büyük markalar tarafından benimsenmiştir ve dünyanın önde gelen 30 üreticisi tarafından ticari olarak tedarik edilebilir. Aktif performans giyim ürün grubunuza WICKING WINDOWS™ dahil etmek için bu tedarikçilerden biriyle iletişime geçin.