Yalıtım için Tasarlanmış Pamuk

PAMUK: YALITIM İÇİN TASARLANDI

Pamuklu kumaşlar, hacmi arttırmak ve havayı hapsetmek için özel olarak tasarlanabilir. Bu da pamuğun genel yalıtım kapasitesini önemli ölçüde geliştirir. Spor ve outdoor giyim pazarları için tasarlanan yalıtım özellikli pamuklu kumaşlar, rüzgâra karşı doğal koruma sunar ve rahatlığı korurken termal düzenleme sağlar. Bölgesel uygulamalar, kaplama veya lamine tabakalarla birleştiğinde, bu kumaşlar sizi kuru ve sıcak tutmak üzere tam bir nem yönetimi ve su-itici koruma sunacak şekilde geliştirilebilir.

PAMUK–DAHA FAZLASI İSTENDİĞİNDE

Tüketicilerin aktif spor giyimdeki performans beklentileri, nem yönetimi ve koku direncinin ötesine uzanır. Bugünlerde termal düzenleme, tüketicilerin performanslarını artırmak için talep ettikleri özelliklerin başında geliyor. Pamuklu kumaşlar, bu özelliklerin tümünü ve daha fazlasını spor ve outdoor kıyafetlerinde tüketicilere sunmak için doğal olarak tasarlanabilir veya teknolojik olarak geliştirilebilir.

 

Tüketicilerin % 45’i bir çeşit termal düzenleme özelliğine sahip spor kıyafetleri satın alacaklarını söylüyor – ancak bu ürünler perakende satışların sadece % 5’ini temsil ediyor.

Tüketicilerin % 94’ü eğer pamuk sıcaklığı düzenleyebiliyorsa sentetik spor kıyafetleri yerine pamuklu olanları seçeceğini söylüyor.

Tüketicilerin % 65’i sıcaklığı ayarlayabilen pamuklu giysiler için daha fazla ödeme yapacağını söylüyor.

PAMUĞUN DOĞAL YALITIM PERFORMANSI

İki benzersiz kumaş yapı, pamuğun ısı ve rüzgâr direncinin yalıtım özelliklerini tüketicilere sunmak için tasarlanabilir.

 

Tek plaka jakarlı blister örgü

 

Çift plaka spacer örgü

MAKSİMUM SICAKLIK
ARTIRILMIŞ HACİM, SICAK BİR MİKRO İKLİM YARATIR

 

ÜSTÜN KONFOR
YUMUŞAK TUŞE VE ESNEKLİK

 

KOLAY BAKIM
MAKİNEDE YIKANABİLİR

 

BENZERSİZ YAPI
FONKSİYONEL APRE OLMADAN TASARLANMIŞ

 

GELİŞMİŞ PERFORMANS
EK KORUMA SAĞLAMAK ÜZERE FONKSİYONEL FİNİŞ İLE GELİŞTİRİLMİŞ

PAMUĞU YALITIM
SAĞLAR HALE GETİREN NEDİR?

Rüzgâr Direnci

Hava geçirgenliği, bir kumaştan geçen hava miktarı olarak tanımlanır ve bir kumaşın rüzgâr direncinin iyi bir göstergesidir. Bir kumaş soğuk koşullarda hava geçirdiğinde, sıcak hava soğuk hava ile yer değiştirir ve bu da giysi içindeki sıcaklığı düşürür. Değer ne kadar düşük olursa, giysiye o kadar az hava girecek ve giysi sizi daha sıcak tutacaktır.

Isı Direnci

Isı direnci, ısıyı kumaş ile alt katmanı veya cilt arasındaki mikro iklim içinde tutan, ısı transferine karşı olan dirençtir. Isı direnci (RCF değeri), ter korumalı sıcak plaka deneyi ile ölçülebilir. RCF ne kadar yüksekse, ısı transferine karşı direnç ve yalıtım da o kadar artar.

TEK PLAKA JAKARLI BLISTER ÖRGÜ

Tek plaka jakarlı blister örgünün teknik yapısı, soğuk ve rüzgârlı koşullarda yararlı olan performans özellikleri oluşturur. Bu teknik yapı, düz ve sıkıca örülmüş bir dış yüzey ve tepelerle oluklara sahip dalgalı yalıtılmış bir iç kısımdan oluşur.

Rüzgar DİRENCİ
Sıkı bir şekilde oluşturulmuş dış tabaka, kumaşa nüfuz edebilen hava miktarını azaltarak rüzgara karşı yüksek bir direnç oluşturur.

 

Termal Direnç
Çok sayıda kıvrım ve oluğun oluşturduğu geniş yüzey alanı havayı hapseder ve ısı transferine karşı yüksek direnç sağlar.

Tek Plaka Jakarlı Blister Örgü
Hava Geçirgenliği (cfm)

Jakarlı blisterin sıkıca örülmüş dış tabakasına, piyasadaki rekabetçi polar dış giyim ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha az hava girerek yalıtım ve rüzgâr direnci sağlanır.

 

Lider Marka Teknik Polar

207 cfm

 

% 100 polyester

 

7.0 oz./yd.

Lider Marka Teknik Polar

70 cfm

 

% 64 pamuk
% 36 polyester

 

9.1 oz./yd.

Jakarlı blister

26 cfm

 

% 96 pamuk
% 4 elastan

 

17.8 oz./yd.

Jakarlı blister

12 cfm

 

% 96 pamuk
% 4 elastan

 

24.7 oz./yd.

Tek Plaka Jakarlı Blister Örgü
Isı Direnci (RCF)

Kumaş yapımında oluşturulan kıvrımlar ve oluklar, ısı transferini önler ve üstün ısı direnci sağlar, böylece piyasadaki rekabetçi polar kumaşlara kıyasla soğuk koşullarda sizi daha sıcak tutar.

Lider Marka Teknik Polar

.056

% 100 polyester
7.0 oz./yd.

 

Lider Marka Teknik Polar

.040

% 64 pamuk/% 36 polyester
9.1 oz./yd.

 

Jakarlı blister

.055

% 96 pamuk/% 4 elastan
17.8 oz./yd.

 

Jakarlı blister

.064

% 96 pamuk/% 4 elastan
24.7 oz./yd.

ÇİFT PLAKA SPACER ÖRGÜ

Pamuk, naylon ve elastandan yapılan çift plaka örgü spacerlar, orta ve dış katman olarak kullanılacak giysiler için tasarlanmıştır. Yoğun ve esnek bir kumaş oluşturmak için, pamuk ve elastan kullanılarak iki hafif kumaş üretilir. Bu iki kumaş, monoflament naylon ile birbirine tutturulur, bu da spor giyim pazarı için yumuşak, süngerimsi, yalıtım sunan bir kumaş oluşturur.

Rüzgar DİRENCİ

Sıkı bir şekilde oluşturulmuş pamuk/elastan dış tabaka, rüzgar ve diğer elementlere bir bariyer görevi görür. Bu kumaşın en iç tabakası, elementlerin ve sıcaklığın korunmasına yardımcı olan aynı yapıdadır.

 

Termal DİRENÇ

Dış ve iç kumaşları birbirine bağlayan monofilament, ısı transferini azaltan ve vücut sıcaklığını koruyan, sıcak bir mikro iklim yaratan yalıtım tabakası görevi görür.

Çift Plaka Spacer Örgü
Hava geçirgenliği (cfm)

Spacerın iki katmanı, sentetik polar kumaşlardan beş kat daha fazla rüzgâr direnci sağlayarak vücudu yalıtır ve uç koşullarda sıcaklığı korur.

 

Lider Marka Teknik Polar

207 cfm

 

% 100 polyester

 

7.0 oz/yd.

Lider Marka Teknik Polar

70 cfm

 

% 64 pamuk
% 36 polyester

 

9.1 oz/yd.

Çift plaka spacer

83 cfm

 

% 63 pamuk

% 23 nylon

% 14 elastan

 

8.2 oz./yd.

Çift plaka spacer

36 cfm

 

% 74 pamuk

% 16 nylon

% 10 elastan

 

10.7 oz./yd.

Çift Plaka Spacer Örgü
Isı Direnci (RCF)

Eşsiz kumaş yapısı, ısı direnci ve sıcaklık sağlayarak vücudunuzun etrafında mikro iklim yaratır ve korur.

Lider Marka Teknik Polar

.056

% 100 polyester
7.0 oz./yd.

 

Lider Marka Teknik Polar

.040

% 64 pamuk/% 36 polyester
9.1 oz./yd.

 

Çift plaka spacer

.050

% 63 pamuk/% 23 nylon/% 14 elastan

8.2 oz./yd.

 

Çift plaka spacer

.051

% 74 pamuk/% 16 nylon/% 10 elastan

10.7 oz./yd.

Yalıtım sağlayan pamuklu kumaşlar doğal olarak dış mekân aktiviteleri sırasında maksimum sıcaklık ve rahatlık sağlar. Orta ve dış katman giysileri için uygun bu benzersiz yapılar, kat-kat giyimde esneklik ve soğuk koşullara karşı koruma sağlar.

 

Cotton Incorporated performans teknolojilerinin de eklenmesi ile üstün nem yönetimi ve su geçirmezlik sağlamak üzere tek plaka jakarlı blister örgüler ve çift plaka örgü spacer kumaşlar daha da geliştirilebilir.

İLHAM ALIN

Cotton Incorporated’ın lisanslı tedarikçilerinin yalıtım teknolojilerine dair birkaç örnek. Bunlar, tedarik zinciriniz için geliştirilebilecek yapıların, tasarımların ve kumaşların sadece birer örneğidir.

 

Tedarikçilerin iletişim bilgileri aşağıda listelenmiştir.

 

 

Ersin Knitters Co., Ltd.

Hong Kong

İletişim: Bay Frankie Lau

info@ersinchina.com

Show Win Industries Limited

Çin

İletişim: Bay Ian Chung

ian@showwin.com.hk

Top Star Textile Limited

Çin

İletişim: Bay Star Ou Yang

star-oy@tstco.com